Stowarzyszenie

Sympatyków Pszczelarstwa

Nasze - Pszczoły

Wspieraj pszczoły

Gdy zginie ostatnia pszczoła, człowiekowi pozostaną cztery lata życia ? Albert Einstein

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa
Nasze Pszczoły
Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa
Warsztaty edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych
Nasza Pasieka Edukacyjno - Szkoleniowa
Warsztaty edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych
na dachu Urzędu Miasta w Legionowie
Mikropasieka miejska
na dachu Urzędu Miasta w Legionowie
prowadzony przez młodych pszczelarzy
Nasz Hotel dla Pszczół
prowadzony przez młodych pszczelarzy
z systemem nawadniania
Nasz Ogród Miododajny
z systemem nawadniania
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5
A A A

Uprzejmie informujemy, że nasze Stowarzyszenie dzięki przyznanej dotacji  z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2019 będzie realizowało dwuletni projekt pt. „Chrońmy Nasze Pszczoły”.

W ramach projektu przeprowadzimy bezpłatnie 24 warsztaty w naszej pasiece edukacyjno - szkoleniowej w Chotomowie dla uczniów klas III-IV ze wszystkich szkół podstawowych z Powiatu Legionowskiego (1 klasa z każdej szkoły) oraz 5 warsztatów dla łącznie 100 słuchaczy z Uniwersytetów III Wieku z terenu Powiatu Legionowskiego (Legionowa, Chotomowa, Serocka, Jabłonny, Wieliszewa). Już wkrótce nasi koordynatorzy odwiedzą powyższe placówki i udzielą szczegółowych informacji o możliwości udziału w projekcie.

Ponadto, w ramach projektu zbudujemy i uruchomimy pierwsze na Mazowszu Centrum Apiterapii, które będzie znajdowało się na terenie naszej pasiece edukacyjno – szkoleniowej  w Chotomowie. O ile powszechnie znane są walory samego miodu, nie wszyscy wiedzą o leczniczych właściwościach powietrza, jakie znajduje się w ulu. Wewnątrz ula jest ciepło i wilgotno. Pomimo to nie ma w nim żadnych bakterii, wirusów czy chorobotwórczych grzybów. Mikroklimat ula nie pozwala rozwijać się drobnoustrojom, mimo sprzyjających im warunków temperaturowo-wilgotnościowych. Sesja w specjalnym domku do apiterapii doskonale wpływa na samopoczucie. Pomaga w stanach depresji i stresu. Wdychanie powietrza z uli, dzięki zawartym w nim flawonoidom, neutralizuje szkodliwe dla organizmu wolne rodniki, które są odpowiedzialne za jego starzenie się. Wszystkie składniki, jakie znajdują się w produktach pszczelich, są także obecne w pszczelim powietrzu. Sesje apiterapii pomagają zatem przy takich chorobach jak astma, alergie, chroniczne bóle głowy, migreny, infekcje układu oddechowego, osłabienie układu odpornościowego, czy przewlekłe choroby płuc.

Dodatkowo, w ramach tego samego projektu, w partnerstwie z Powiatowym Centrum Integracji Społecznej z Legionowa, będziemy realizować wsparcie dla podopiecznych Centrum w postaci szkoleń z zakresu pszczelarstwa, którzy następnie uruchomią swoją mikropasiekę, a tym samym będą mieli własne pszczoły i miód. Zakup uli jak i osprzętu pszczelarskiego będzie sfinansowane z projektu.

Przez nami duże wyzwanie, ale cel szczytny. Wszystkie działania realizowane w ramach projektu docelowo mają przyczynić się do nagłośnienia problemu ginięcia owadów zapylających, w tym pszczoły miodnej oraz sposobie zapobiegania tym zagrożeniom, a przy okazji ukażą prozdrowotne walory wszystkich produktów pszczelich.

Już niedługo informacje z realizacji poszczególnych zadań na naszej stronie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

 

 

 

loading...
Aktualności
Otrzymane referencje
Dlaczego pszczoły giną ?
Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Nasze zdrowie w dużej mierze zależy od środowiska, w którym żyjemy, ale też od wartości zdrowotnej tego, co jemy. Mazowsze ma w dużej mierze charakter rolniczy, a to szczególnie zobowiązuje do przestrzegania zasad dobrej praktyki rolniczej i produkcyjnej. Dzięki rosnącej świadomości mieszkańców, właśnie na Mazowszu odnaleźć można smaczne, zdrowe, wysokiej klasy produkty, wytwarzane dzięki naturalnym procesom technologicznym, według tradycyjnej receptury, z surowców pochodzących z upraw ekologicznych i rolnictwa zintegrowanego. Członkowie naszego Stowarzyszenia są członkami Sieci dziedzictwa kulinarnego Mazowsza i oferują najwyższej jakości produkty pochodzenia pszczelego tj. mód, pyłek, pierzgę, propolis.

Czytaj więcej
Zadzwoń do nas +48 608 594 113
Wyślij nam wadomośćkontakt(at)nasze-pszczoly.pl
Nasz adresul. Ogrodowa 17
05-123 Chotomów
Polska

Wyszukaj sprzęt lub usługę

 

  

Dysponujemy dużą bazą sprzętu pasiecznego oraz ogrodniczego, a także możemy zaoferować swoje usługi. Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszej wypożyczalni. Pieniądze z wynajmu są przeznaczane na ratowanie pszczół. Finansujemy z nich rozbudowę bazy pożytkowej dla pszczół w postaci zasiewów roślin i drzew miododajnych, zakup probiotyków dla pszczół oraz rozbudowę nowych rodzin pszczelich.