Stowarzyszenie

Sympatyków Pszczelarstwa

Nasze - Pszczoły

Wspieraj pszczoły

Gdy zginie ostatnia pszczoła, człowiekowi pozostaną cztery lata życia ? Albert Einstein

Kim jesteśmy ?

 

Jesteśmy zróżnicowaną grupą, złożoną zarówno z doświadczonych pszczelarzy o wieloletnim stażu, młodych adeptów sztuki pszczelarskiej, jak również z osób, które pszczelarstwem nie zajmują się na co dzień, jednak widzą potrzebę niesienia pomocy naszej planecie. To, co nas łączy, to chęć szerzenia wiedzy i rozwijania pszczelarstwa zarówno w Polsce, jak i za granicą.

A A A

Co robimy?

Pierwszym dużym przedsięwzięciem Stowarzyszenia jest zorganizowanie na terenie podwarszawskiego Chotomowa pasieki edukacyjno - szkoleniowej, składającej się z kilku rodzin pszczelich.

To tutaj, bezpośrednio na terenie pasieki, odbywać się będą prelekcje dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych, zainteresowanych jakże złożonym życiem tych niezbędnych dla życia człowieka owadów.

Osoby chętne do prowadzenia własnej, przydomowej pasieki będą mogły przed podjęciem ostatecznej decyzji, zapoznać się z podstawowymi czynnościami i zabiegami oraz z pracą przy rodzinach pszczelich. Natomiast młodzi pszczelarze, których w ostatnich 3 latach przybyło w naszym regionie ok. 50, będą mogli zweryfikować swoją wiedzę i skorygować posiadane niewielkie doświadczenia.

Chcesz wesprzeć pszczoły ?

To świetnie! Każda chęć pomocy jest mile widziana!

  • Dołącz do nas ! Zostań członkiem stowarzyszenia i wspieraj nas tak, jak tylko potrafisz ! Wiedza dotyczące pszczelarstwa nie jest konieczna ! Nie musisz posiadać pszczół (przeczytaj Regulamin Stowarzyszenia)
  • Zostań wolontariuszem w pasiece ! Pod okiem doświadczonych pszczelarzy nauczysz się doglądać rodziny pszczele, przeprowadzać prace pasieczne, robić miodobranie.
  • Posadź w ogródku lub na balkonie roślinę miododajną !
  • Przekaż dowolną kwotę na pomoc pszczołom ! Oto numer konta, na który wpłacać można dotacje: 35 2030 0045 1110 0000 0427 5720
 
 
loading...

Statut Stowarzyszenia

Regulamin Stowarzyszenia

Deklaracja członkowska

Regulamin hotelu dla pszczół